Start Mapa strony Kontakt
  Expedycja - Centrum Nurkowe Wrocław - Wyprawy  
Wyprawy Dahab sierpień 2013
Dahab sierpień 2013

Kultowe, wyjątkowe, niepowtarzalne... tak o Dahab mówi niemal każdy, kto choć raz tam był. To jedno z ukochanych miejsc wszystkich nurków. Blue Hole, to właśnie przez to miejsce Dahab zdobyło sobie taką popularność. Studnia w rafie koralowej opadająca do głębokości rzędu 100 metrów jest tak specyficznym miejscem, że nie jednego nurka zwiodła swoim pięknem i cichym, kuszącym głosem, dochodzącym z głębi, a słyszanym tylko przez nielicznych.Na 50 metrach, bowiem jest przejście na otwarte morze i to właśnie chęć przedostania się przez ten tunel była powodem nie jednego wypadku nurkowego, o czym świadczą płyty pamiątkowe nurków, którzy zginęli w tym miejscu. 

Ale Dahab to nie tylko wspaniałe miejsca do nurkowania , warto wspomnieć też o restauracjach z pysznymi daniami przy głównym nadmorskim deptaku . W samym centrum zainteresowania jest kilka, ale ja polecam Friends i Ali Baba z niepowtarzalnym klimatem pod palmami na brzegu morza. Nieopodal deptaka , po drugiej stronie mostka znajduje się bazar, w którym znajdziemy wszystkie możliwe pamiątki.

Zatem jedziemy na nurkowanie do Dahab, zatrzymujemy się w zaprzyjaźnionym centrum Nurkowym Planet Divers , które obsługuje nurków z Polski. Noclegi w czterogwiazdkowym hotelu Tropitel.


Planowane nurkowania :

RAS MAMLACH
Rzadko odwiedzane miejsce, przepiękne podmorskie scenerie, kaniony, miękkie korale i duże ryby. W piaszczystej lagunie zazwyczaj olbrzymie płaszczki. W pobliżu głęboka niebezpieczna podmorska jaskinia.Na wybrzeżu kilka głębokich szczelin po trzęsieniu ziemi.

RAS ABU GALLUM
Cel safari na wielbłądach. Znajduje się tu wioska beduińska. Kilka miejsc nurkowych z dotychczas niezniszczonymi koralami. Niektóre miejsce jeszcze nie są spenetrowane - możliwość eksploracji.

THE BELLS
Przepiękna ściana z mnóstwem przewisów i jaskiń pełnych barwnych miękkich korali. Wejście przez wąską szczelinę w rafie, możliwość opuszczenia się wąskim kominem. Zazwyczaj się stąd dopływa do Blue Hole z zewnętrznej strony.

BLUE HOLE
Słynna stumetrowa przepaść w platformie koralowej, niespełna parę metrów od brzegu. Przepaść jest połączona z morzem olbrzymią bramą na głębokości poniżej 53 m.

CANYON
'Sciany kanionu dochodzące do 10 m wysokości zbiegają się u góry, zamykając go niemal w całej długości, pozostawiając nurkom tylko kilka okien do wypłynięcia.

LITTLE CANYON
Większa piaszczysta laguna okolona wysepkami koralowych pinakli, miejscami przepiąkne ogrody, kiedyś częste spotkania z murenami, płaszczkami i żółwiami. Dalej od brzegu zaczyna się na 30 m wąski Little Canyon (chyba 1 km długi).

 EEL GARDEN
Piaszczyste zbocze pokryte setkami węgorzyków wystających z piasku.. Dookoła naprawde piękna, żywa rafa.

LIGHTHOUSE
Dobre miesce do rozpoczęcia nurkowań, łatwo dostępne wprost z plaży. I tu można spotkać ciekawe ryby lub żółwia.

THREE POOLS
Rozległa koralowa platforma na 10 metrach, przechodzi dalej w ścianę pełną wachlarzy gorgonii.


Wylot z Wrocławia 13.08.2013- powrót 27 sierpnia 2013

hotel Tropitel

cena przelotu i hotelu 2599 PLN

pakiet 10 nurkowań 5 dni 180 Euro


 
Galeria zdjęć