Start Mapa strony Kontakt
  Expedycja - Centrum Nurkowe Wrocław - Kursy nurkowe PADI  
Kursy nurkowe PADI PADI
PADI

Trochę o PADI 

PADI- Professional Association of Diving Instructors to organizacja zrzeszająca Divemasterów, Instruktorów PADI oraz centra nurkowe działające w tym systemie. Powastała w 1967 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Johna Crowina i Ralpha Ericsona (którzy dziś pełnią funkcje zastępcy i prezesa PADI).

PADI jako pierwsze wprowadziło łatwy, bezpieczny, modułowy system szkolenia oparty na standardach, popularyzując ten sport dla szerokiej rzeszy ludzi. Dzięki nacisku na bezpieczeństwo, standaryzacji szkolenia oraz reklamowaniu nurkowania jako świetnego sposobu na spędzanie wolnego czasu, PADI jest obecnie największą i najbardziej popularną organizacją. Członkowie PADI wydają około 1.000.000 certyfikatów nurkowych rocznie. PADI zrzesza ponad 130.000 członków, a w jej ramach działa ponad 4.300 centrów nurkowych w ponad 175 krajach i terytoriach. Materiały dydaktyczne PADI są przetłumaczone na ponad 20 języków. Ponad 70% certyfikatów nurkowych nadawanych na świecie to certyfikaty PADI.

Główna siedziba PADI jest w USA w Kalifornii, PADI posiada również oddziały regionalne. Polska, wraz z większością krajów Europy środkowo- wschodniej należy do PADI International, które poza tym obejmuje swoim zasięgiem Wielką Brytanię, Rosję i Afrykę. W Polsce i na świecie działa już ponad 400 polskich instruktorów.